Hala na Prokofievovej musí naďalej slúžiť športu

Autor: Oliver Kríž | 13.11.2017 o 12:16 | Karma článku: 2,29 | Prečítané:  223x

V Petržalke máme len niekoľko krytých hál určených na šport. V minulosti ich samospráva prenajala na dlhšiu dobu súkromným osobám, dnes tak naša mestská časť priamo neprevádzkuje ani jednu krytú telocvičňu.

Navyše, všetky síce slúžia športovým účelom, ale  len veľmi chabo spĺňajú požiadavky doby z pohľadu vybavenia, technického stavu a estetiky celého priestoru.

Aktuálna situácia nám však dáva možnosť tento stav zmeniť. Prevádzkovateľovi na Prokofievovej končí nájomná zmluva, pričom neprejavil záujem o prevádzkovanie haly v budúcnosti. Ako poslanci miestneho zastupiteľstva tak budeme stáť pred strategickým rozhodnutím ako ďalej. Prípadný odpredaj budovy na iné účely (ako sa podaktorí obávajú), je pre mňa zásadne neprijateľný. Budova si však vyžaduje zásadnú investíciu na celkovú rekonštrukciu a modernizáciu. Preto sme si ako poslanci nechali vypracovať statický posudok budovy a predpokladanú výšku potrebných investícií.

Opätovný prenájom súkromnému prevádzkovateľovi so zmluvnou povinnosťou investovať do danej budovy predstavuje prirodzene jeden z variantov. Mne osobne sa však oveľa viac pozdáva možnosť prevádzkovania športovej haly priamo mestskou časťou. V tom prípade budeme samozrejme musieť nájsť potrebné financie na rekonštrukciu v našom rozpočte. Mám za to, že by sa takáto kapitálová investícia oplatila aj v situácií, kedy by si na to Petržalka musela zobrať úver. Navyše, je tu možnosť finančnej účasti župy na takomto projekte, podobne ako tomu bolo v prípade petržalskej plavárne. Bolo by úlohou a šikovnosťou novozvolených petržalských poslancov na župe, lobovať práve za tento projekt.

Nová hala, by po rekonštrukcií zvládla aj prípadné navýšenie o jedno podlažie, prípadne jej rozšírenie na priľahlú betónovú plochu. Vznikol by tak priestor na viaceré športy, vrátane úpolových, ktoré dlhodobo požadujú spoločnú halu na tréningy. Navyše, ďalší športový stánok by zapadal do širšieho profilu lokality, ako miesta na rozmanité športové vyžitie. V tesnom susedstve sa nachádza pouličná posilňovňa (street workout), ktorú sme nedávno otvorili, ako i detské ihrisko. Odreagovať sa môžete v bowlingovom centre a vodné športy, prípadne saunu si užiť v neďalekej plavárni. Mimochodom, plaváreň ako jedinú v súčasnosti prevádzkuje miestna firma „Športové zariadenia Petržalky“. Mojou víziou je, aby táto mestskočastná spoločnosť okrem plavárne spravovala aj spomínanú krytú halu, prípadne aj všetky športové a detské ihriská. Zásadné rozhodnutie padne už v blízkej budúcnosti a ja o vývoji budem čitateľov informovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?