Nebojte, my Vám pomôžeme pán generálny riaditeľ!

Autor: Oliver Kríž | 3.8.2015 o 9:43 | Karma článku: 4,49 | Prečítané:  618x

Už niekoľko týždňov sa intenzívne venujem kauze hrubého konfliktu záujmov finančného riaditeľa bratislavských vodární JUDr. Stanislava Rehuša, ktorý je zároveň podpredsedom predstavenstva spoločnosti Transpetrol

Áno, sedí v  predstavenstve tej firmy (Transpetrol), ktorá projektuje ropovod priamo cez Bratislavu a zároveň sedí v predstavenstve a vedení tej firmy (BVS), ktorá dlhodobo vníma ropovod ako vážne ohrozenie vodných zdrojov a zásadne odmieta jeho trasovanie cez Bratislavu, či Žitný ostrov.

Tento fakt odsúdili aj poslanci bratislavského zastupiteľstva a s mojou kritikou sa naposledy stotožnil aj primátor Nesrovnal. Komu to naozaj ani po mesiacoch nedochádza je pán Rehuš. Dotyčný pán bol schopný k problému sa vyjadriť raz, a aj to čarovnou formulkou o neporušení zákona. Samozrejme morálne aspekty sedenia na dvoch zásadne protichodných stoličkách nespomenul ani náhodou. Až do minulého týždňa som mal pocit, že druhou osobou, ktorej toto morálne bahno nedochádza je generálny riaditeľ BVS, a.s. pán Beňo. Potom, čo som pred časom uverejnil blog pod názvom  „Vodu káže ropu pije. Ale v súlade so zákonom!“ http://oliverkriz.blog.sme.sk/c/384127/vodu-kaze-ropu-pije-ale-v-sulade-so-zakonom.html, požiadal ma o stretnutie samotný generálny riaditeľ Stanislav Beňo.

Po zdvorilostnom úvode sme prešli k diskusii na tému konfliktu záujmov v bratislavských vodárňach a potom, čo som ešte raz zopakoval argumenty prečo by „trójsky kôň“  nemal sedieť vo vedení firmy, ktorej najväčším akcionárom je hlavné mesto Bratislava som dostal pocit, že generálny začína chápať v čom je problém. No a potom sme sa dostali k samotnej podstate problému s JUDr. Rehušom. JUDr. Rehuš má v predstavenstve a dozornej rade dostatok kamošov na to, aby ho tam za akýchkoľvek okolností udržali. Šéf BVSky dokonca pripustil, že uvažoval nad možnosťou, že by podal návrh na odvolanie dotyčného pána, no neverejný interný prieskum a analýza rozloženia síl mu jasne ukázali, že Rehuš je neodvolateľný.

A v tomto momente si myslím, že prichádza na rad naša chvíľa, chvíľa pre verejnosť a nás poslancov. Podporme šéfa BVSky v boji za čistotu, transparentnosť a proti ropovodu. Pán generálny riaditeľ Beňo, urobte to gesto a ukážte ľuďom, že klientelizmus a konflit záujmov sa v BVSke nenosia. Ukážte verejnosti, že boj proti ropovodu a za ochranu našej vody myslíte vážne a neosedlávajte už viac Trójskeho koňa vo vodárňach. Verejnosť, poslanci aj primátor stoja za vami  a ak sa rozhodnete podať návrh na odvolanie človeka, ktorý je v nehoráznom konflikte záujmov, budete mať našu plnú podporu!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Smer návrh extrémistov nepodporí, potratov sa asi chopí SNS

Parlament by mal tento týždeň rokovať aj návrhu zákona extrémistov z ĽSNS o zákaze potratov len na žiadosť ženy. SNS hovorí o vlastnom návrhu.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Generál Macko volal o pomoc, SNS armádu rozkladá

Na ministerstve obrany to vrie.

KOMENTÁRE

Ako sa konzervatívne cítiaci politici dostali do dilemy

Buď sa spriahnu s diablom, alebo budú mať čo vysvetľovať.


Už ste čítali?