Vodu káže, ropu pije. Ale v súlade so zákonom!

Autor: Oliver Kríž | 10.7.2015 o 8:39 | (upravené 12.7.2015 o 14:31) Karma článku: 5,47 | Prečítané:  497x

Pred časom som opakovane upozorňoval na donebavolajúci konflikt záujmov vo vodárenskej spoločnosti hlavného mesta (BVS). http://oliverkriz.blog.sme.sk/c/375885/trojsky-kon-v-bratislavskych-vodarnach.html

Istý pán JUDr. Stanislav Rehuš bezostyšne funguje už pár rokov ako finančný riaditeľ a člen predstavenstva BVS. Čo by nebolo úplne to najhoršie, keby pánko nebol zároveň aj podpredsedom predstavenstva spoločnosti Transpetrol, ktorá má bohumilý úmysel s Rakúšanmi trasovať ropovod stredom Bratislavy.Diabolský plán naďalej existuje a čaká na príhodnú situáciu aby na nás mohol škodoradostne vyceriť svoje tesáky (napríklad po parlamentných voľbách, lebo vtedy by to politikov najmenej bolelo).

A to všetko aj za situácie keď šéf BVSky Beňo vo svojom oficiálnom stanovisku z 23.4.2015 píše: „BVS a.s., na základe svojich exaktných meraní ako aj negatívnych skúseností z minulosti (ropná havária Slovnaftu spôsobila trvalé znehodnotenie vodárenského zdroja Podunajské Biskupice), stále vníma trasovanie  ropovodu v ktoromkoľvek z mestských variantov ako rizikové.“

Čiže „týpek“ ktorý funguje ako podpredseda predstavenstva štátneho dopravcu ropy, ktorý chce silou-mocou stavať cez hlavné mesto ropovod, je zároveň nasáčkovaný v predstavenstve BVSky ako finančný riaditeľ tých vodární, ktoré považujú projekt ropovodu za RIZIKOVÝ. Povedali by ste si celkom „schýza“ a pousmiali sa nad tým,  keby samozrejme nešlo o ochranu toho najcennejšieho čo na Slovensku máme a to pitnej vody.

Na ropáckeho trójskeho koňa vo vodárňach som opakovane upozorňoval na zasadnutiach mestského zastupiteľstva a ako problém to vyhodnotila väčšina poslancov mesta a rovnako tak primátor Ivo Nesrovnal. O vysvetlenie a odstránenie tohto zjavného konfliktu záujmov som listom požiadal aj generálneho riaditeľa BVS Stanislava Beňa. A čuduj sa svete ropácka spojka vo vodárňach Beňovi nevadí. Generálny riditeľ BVS si totiž osvojil brutálnu mantru všetkých pristihnutých politikov, tendrových machinátorov, klientelistov a rodinkárov . Tou brutálnou mantrou je jednoduchá vetička: „Všetko je v súlade so zákonom.“ To isté tvrdili slotovci keď zmastili nástenkový tender, to isté nám tvrdili pri miliónovom škandále predaji štátnych emisií a rovnakú výhovorku využil vykopnutý minister hospodárstva Pavlis, keď mu novinári prišli na to, že dohadzuje upratovacie zákazky vlastnému švagrovi. 

Lenže ja som sa vás pán generálny riaditeľ nepýtal na to, či fungovanie pána Rehuša je alebo nie je v súlade so zákonom! Ja som sa pýtal aj v mene tisícok ľudí podpísaných po petíciou proti ropovodu, či nie je brutálnym konfliktom záujmov Rehušove fungovanie na dvoch protichodných stoličkách. Ja som aj v mene tisícok ľudí podpísaných pod petíciou vyjadril názor, že je neprípustné aby podpredseda predstavenstva Transpetrolu bol zároveň finančným riaditeľom BVSky a členom jej predstavenstva. Je to nemorálne a je to škodoradostným výsmechom do tváre všetkých Bratislavčanov!

Viete čo by ma zaujímalo? Čo robí právnik Rehuš na zasadnutiach predstavenstva oboch spoločností keď sa diskutuje o téme ropovodu. Uši si zakrýva v Transpetrole alebo v BVSke? Alebo nebodaj v tom čase „v súlade so zákonom“ odíde za dvere,  aby nebol v konflikte záujmov?  Mimochodom tak to robili umelci na Ministerstve kultúry keď náhodou komisia na prideľovanie dotácií hodnotila projekt niektorého z jej členov...

Čiže ďalšia otázka na ktorú čaká verejnosť odpoveď!

Takže páni, keď je to v súlade so zákonom, môžete Slovákovi jednou rukou nalievať do pohára pitnú vodu a tou druhou ropu? Ak áno, tak potom nazdravie pán Beňo a pán Rehuš!

Ostávam teda so srdečným súladom so zákonom a sľubujem, že sa neprestanem pýtať a sledovať vás páni!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?