IVO NESROVNAL PODCENIL BRATISLAVU

Autor: Oliver Kríž | 23.3.2015 o 13:11 | Karma článku: 5,99 | Prečítané:  2038x

Z veľmi kritického mediálneho virvaru posledných dní okolo primátora hlavného mesta, z ktorého sa vymyká snáď len jeho účasť v insitnom televíznom teste národa „Nikto nie je dokonalý“,  by sa mohlo zdať, že Ivovi Nesrovnalovi nebolo dopriatych obligátnych 100 dní na zorientovanie sa v primátorských veciach a riadení úradu.  

Nie je to však úplne pravda!  Ivo Nesrovnal nežil uplynulé štyri roky vo vzduchoprázdne, no bol poslancom mestského zastupiteľstva a väčšinu času šéfom klubu SDKÚ. A tak sa skôr sa zdá, že nový primátor očakával poskytnutie obligátnych 100 dní zhovievavosti tam,  kde ich v žiadnom prípade dostať nemohol. Áno, Bratislava nedala Nesrovnalovi 100 dní zhovievavosti, ako mu ich dala väčšina politických oponentov.

Mesto Bratislava totiž svoj každodenný život a potreby nedelí na volebné obdobia, nedelí ho na dni volebnej kampane a ani na dni pred a po voľbách. Hlavné mesto Bratislava ako najväčšie sídlo tejto krajiny žije svoj život bez prestávky, každú sekundu a nezastaví sa dokonca ani v momente keď Štatistický úrad SR vyhlási výsledky volieb primátora, či na primátorský stolec zasadne niekto nový. Mesto má svoje vitálne potreby a zároveň povinnosti, či funkcie ktoré musí plniť bez ohľadu na ročné obdobie, stranícke tričko primátora, či počet odpracovaných dní v pozícii primátora. Bratislave je jedno či ste primátorom jeden deň alebo dní 500. Sú proste veci v živote mesta, ktoré neznesú odklad.

A tento fakt zrejme nový primátor podcenil, lebo inak by samu nemohlo stať napríklad to, že Bratislava prakticky súhlasí so spaľovňou v centre Petržalky.

Teda je na mieste otázka, ktorá v kuloároch zaznieva čoraz hlasnejšie a to či neprišiel nový primátor do úradu celkom nepripravený. Či posledné mesiace na magistráte nestrávil viac času personálnymi rošádami a zostavovaní vlastného tímu, než venovaniu sa riešeniu každodenných potrieb tohto mesta a zabezpečeniu plnenia základných funkcií smerom k obyvateľom a zverenému majetku.

Argumentom o všeobecnom zlyhaní „zlých“ úradníkov a nevinnosti „dobrého“ primátora sa však zo zodpovednosti za problémy, ktoré posledné mesiace v meste vyskakujú Ivo Nesrovnal nevyvlečie. Zvlášť keď ho na hromadenie problémov priebežne upozorňovali poslanci ale aj odborná verejnosť.

A tak treba už len dúfať, že sa Ivovi Nesrovnalovi veľmi rýchlo podarí vymeniť imidž sympaťáka za imidž sympatického odborníka na komunálnu politiku. My obyvatelia Bratislavy mu v tom držíme palce.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

OĽaNO nie je iba Matovič, hovorí jeho líder. Uvažuje, že sa stiahne z politiky

Líder OĽaNO Igor Matovič pre SME hovorí, že sa mu stalo niečo závažné.

KOMENTÁRE

(Ne)obyčajný človek Igor Matovič

Lídra Obyčajných ľudí šikanuje koalícia, no sám zo seba robí ľahký terč.

ŠPORT

Liga dostala nový formát, podľa kouča Trnavy bude vyhovovať Slovanu

Prečo sa oplatí sledovať Fortuna ligu?


Už ste čítali?